Kredyty gotówkowe

Kredyty gotówkowe polegają na tym, że bank pożycza kredytobiorcy pieniądze na dowolny cel i nie wymaga zabezpieczenia jak przy kredytach lub pożyczkach hipotecznych.

Są to kredyty konsumpcyjne czyli najbardziej popularna forma finansowania własnych potrzeb (celu związanego z konsumpcją).

W ten sposób możesz uzyskać finansowanie nawet na 120 miesięcy. Do najważniejszych parametrów należy oprocentowanie, prowizja bankowa oraz obligatoryjne lub opcjonalne produkty dodatkowe np. ubezpieczenia lub konieczność korzystania z konta bankowego.

Kredyty gotówkowe najłatwiej porównywać analizując parametr RRSO czyli roczną rzeczywistą stopę oprocentowania. Aby wyliczyć sobie szacunkową ratę oraz RRSO skorzystaj z załączonego kalkulatora. Pamiętaj też, że konkretne warunki finansowania uzyskasz dopiero po złożeniu i analizie wniosku kredytowego. Dlatego też wartości z kalkulatora mają jedynie charakter poglądowy.

    JAKĄ KWOTĘ CHCESZ UZYSKAĆ?

    JAKĄ LICZBĘ RAT?

    Rata już od
    (obliczenia szacunkowe)

    Kredyt refinansowy

    Zaciągając kredyt nie wiążesz się z bankiem na zawsze czyli de facto nawet na cały okres wynikający z umowy. Zobowiązanie możesz bowiem spłacić przed czasem (masz do tego pełne prawo, bank nie może tego zabronić). Wtedy może się należeć zwrot np. części kosztów związanych z zapłaconą prowizją lub/i ubezpieczeniem.

    Spłatą przed czasem jest również refinansowanie kredytu w innym banku. W takiej sytuacji jeden bank spłaca drugi bank. Od tej chwili masz już kredyt w banku, który dokonał refinansowania kredytu. Oczywiście może się to również wiązać z możliwością proporcjonalnego zwrotu poniesionych wcześniej kosztów związanych z prowizją oraz ubezpieczeniem.

    Refinansowanie może się wiązać także z dobraniem dodatkowej kwoty oraz wydłużeniem bądź skróceniem okresu kredytowania. W zależności od potrzeb kredytobiorcy.

    Pamiętaj, że refinansować można również karty kredytowe oraz limity w koncie osobistym.

    Kredyt konsolidacyjny

    Popularnym celem finansowania kredytem gotówkowym jest konsolidacja. W ten sposób można kilka (a nawet kilkanaście) zobowiązań finansowych połączyć w jedno. Celem, takiego działania, może być:

    • chęć posiadania tylko jednego zobowiązania z jedną ratą lub
    • obniżenie całkowitej wysokości miesięcznych rat.

    Konsolidacja wiąże się również ze zmianą okresu kredytowania. Czy wybierzesz krótszy czas (potencjalnie wyższa rata, ale niższy koszt całkowity) czy też dłuższy okres kredytowania (niższa rata, ale wyższy koszt całkowity) to już zależy od ciebie oraz twoich potrzeb i oczekiwań.

    Napisz jakie zobowiązania chcesz skonsolidować i co dzięki temu osiągnąć. Jako doradca kredytowy pomogę znaleźć najlepsze rozwiązanie.