Polisy grupowe. Są one najczęściej zawierane już na początku pracy w nowej firmie. Kadrowa pokaże tabelkę, poprosi o wybranie wariantu i samo się opłaca (potrącenie bezpośrednio z pensji). Prosto i naprawdę wygodnie. Ale, z doświadczenia wiem, że klienci płacą, jednak najczęściej nie wiedzą dokładnie za co. Jakie są sumy ubezpieczenia, zakres itp… Polisa na życie jest na tyle istotna, że nie można sobie pozwolić na niewiedzę lub jakąś przypadkowość.
Dlatego też, jeżeli masz taką polisę, warto się zainteresować kiedy realnie zadziała czyli czy ryzyka są dopasowane do twojej sytuacji? Po co opłacać składkę „na wypadek” urodzenia dziecka lub śmierci rodziców jeżeli takie sytuacje są już niemożliwe? Minusem jest również to, że prawie żaden bank nie zaakceptuje takiej polisy jako zabezpieczenia kredytu. Nawet jeżeli taki się znajdzie to interesuje go „czyste” ryzyko śmierci. A nie wskutek nieszczęśliwego wypadku (NNW), w drodze do pracy itp… Zwykle sama śmierć (bez dodatkowych warunków) ma niską sumę ubezpieczenia. Jej zwiększenie jest albo niemożliwe albo zupełnie nieopłacalne.
Masz taką polisę, mogę zrobić dla Ciebie jej audyt. Wspólnie ocenimy czy faktycznie chroni od tego na czym Ci najbardziej zależy. Zapraszam do kontaktu.
Pamiętaj też, że indywidualna polisa na życie nie zastąpi w 100% grupowej. One są dla siebie komplementarne (uzupełniają się). Tak naprawdę to warto mieć jedną i drugą, ale oczywiście pod warunkiem odpowiedniego dobrania pakietu. W końcu możesz być w takim wieku, że urodzenie dziecka lub śmierć bliskich może cię dotyczyć. W polisie indywidualnej te ryzyka (zazwyczaj) nie występują.
Posiadasz już polisę na życie grupową lub/i indywidualną i nie jesteś pewien czy idealnie pasuje do twoich potrzeb? Umów się ze mną na zupełnie bezpłatny audyt posiadanych polis. Może są doskonale dobrane a może jednak warto coś w nich zmienić lub poprawić?