Kredyty hipoteczne

na zakup mieszkania, domu, działki; kredyty konsolidacyjne i refinansowe, pożyczki hipoteczne

W celu sprawdzenia możliwości uzyskania kredytu hipotecznego podaj poniższe informacje, otrzymasz gotową symulację bezpośrednio na swój email:

  Administratorem danych osobowych jest Robert Sierant DF, ul. Wołkowyska 26/9, 61-132 Poznań, NIP: 7821080280. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.

  Najbardziej popularną formą finansowania zakupu nieruchomości jest kredyt hipoteczny. Przede wszystkim jest to najtańszy kredyt na rynku. Obecnie jego oprocentowanie może wynieść nawet około 2% w skali roku. Możesz go spłacać 35 lat i uzyskać kwotę do 90% wartości nieruchomości.

  Za jego pomocą możesz finansować wiele celów (również łącznie) czyli np.

  • nabycie nieruchomości (gotowej lub w budowie) na rynku pierwotnym od dewelopera lub innego podmiotu,
  • zakup już gotowego mieszkania lub domu na rynku pierwotnym lub wtórnym,
  • sfinansowanie wykończenia lub remontu,
  • budowa domu systemem gospodarczym lub przy udziale generalnego wykonawcy,
  • zakup samej działki budowlanej (w celu dalszej zabudowy lub inwestycyjnie),
  • nabycie nieruchomości komercyjnej (np. apartamenty na wynajem).

  Oczywiście cele można łączyć czyli przykładowo uzyskać kredyt na zakup działki budowlanej, budowę domu oraz jego wykończenie.

  Do kredytów hipotecznych (zabezpieczonych) zaliczamy również m.in. kredyty refinansowe, konsolidacyjne oraz pożyczki hipoteczne (na dowolny cel).

  Chcesz obliczyć szacunkową ratę kredytu? Skorzystaj z kalkulatora.

  Kredyt refinansowy

  Szczególnym rodzajem kredytu hipotecznego jest kredyt refinansowy. Polega on na tym, że aktywny kredyt (zabezpieczony na hipotece) jest przenoszony z jednego banku do drugiego. Czyli bank A spłaca kredyt w banku B. Ma to na celu m.in. uzyskanie lepszych warunków finansowania lub/i zmiana parametrów kredytu. Przykładowo wydłużenie okresu kredytowania i np. zwiększenie jego kwoty.

  Pamiętaj, że nawet jeżeli masz kredyt na 30-35 lat to nie oznacza, że musisz go przez cały czas spłacać w jednym i tym samym banku. Pojawiają się lepsze i gorsze oferty. Co jakiś czas warto sprawdzić czy refinansowanie nie byłoby dla Ciebie korzystne. Wystarczy jedynie kilka informacji, aby to policzyć.
  Przede wszystkim:

  1. jaka jest obecna, rynkowa wartość nieruchomości, którą posiadasz (jest zabezpieczeniem hipotecznym kredytu), nie musi to być wartość dokładna, wystarczy szacunek za ile można nieruchomość obecnie sprzedać,
  2. ile kapitału kredytu pozostało do spłaty? łatwo to sprawdzisz w bankowości internetowej,

  Dzięki informacjom z punktu 1 i 2 można wyliczyć parametr LTV czyli jaki jest procentowy udział kredytu w wartości nieruchomości. Max wartość (akceptowana przez banki) to 90%. Jednak im ten parametr jest niższy tym na lepszą ofertę kredytu z banków możesz liczyć.

  1. jaka jest marża obecnego kredytu oraz ile lat/miesięcy pozostało do spłaty?

  Pomoże to sprawdzić czy obecnie jest możliwe uzyskanie kredytu o lepszych parametrach. Oczywiście jeżeli to właśnie jest celem refinansowania obecnego zobowiązania.

  1. w dalszej kolejności z jakich dodatkowych usług bankowych musisz korzystać, oczywiście jeżeli kredyt był uzyskany na warunkach promocyjnych

  Ważne!

  W przypadku refinansowania kredytu jest możliwość uzyskania zwrotu proporcjonalnie zapłaconej składki na ubezpieczenie oraz zapłaconą prowizję bankową. Oczywiście nie w każdym wypadku, ale zawsze warto sprawdzić czy jest taka opcja. 

  Kredyt konsolidacyjny

  Kredyt konsolidacyjny to również jeden z rodzajów kredytu hipotecznego. Może być udzielony pod zabezpieczenie w postaci nieruchomości. Dlatego też, w takiej formie, zaliczamy go do kredytów hipotecznych. W ten sposób możesz połączyć w jedno nawet kilka różnych zobowiązań finansowych.

  Mogą to być kredyty gotówkowe lub hipoteczny i gotówkowe. Warunkiem możliwości uzyskania takiego finansowania jest posiadanie nieruchomości, która będzie stanowiła zabezpieczenie kredytu.

  Czy to jest opłacalne? To zależy co chcesz konsolidować, jakie warunki możesz uzyskać oraz jakie były parametry zobowiązań, które mają być konsolidowane. Ogranicza Cię jedynie zdolność kredytowa oraz wartość nieruchomości, która ma być zabezpieczeniem.

  Rozważasz takie rozwiązanie? Napisz jakie zobowiązania spłacasz, co możesz zaproponować jako zabezpieczenie oraz jaki masz pomysł na konsolidację. Może wyjść albo łatwiej (jeden kredyt zamiast kilku) albo również taniej. Jeżeli konsolidowane zobowiązania zawierały dodatkowe koszty np. prowizja lub ubezpieczenie. To także będzie opcja, aby je proporcjonalnie odzyskać.

  Pożyczka hipoteczna

  Pożyczka hipoteczna to szczególny rodzaj finansowania pod zabezpieczenie. Otóż nie jest to kredyt celowy więc pożyczkobiorca może przeznaczyć pozyskane z banku środki na (niemal) dowolny cel. I bank (serio!) nie będzie pytał na co przeznaczysz pieniądze. W ten sposób możesz uzyskać nawet do 80% wartości nieruchomości.

  Jest to opcja droższa niż kredyt hipoteczny właśnie z tego względu, że bank nie wnika w sposób wydatkowania środków z pożyczki.

  Kiedy warto skorzystać z tego rodzaju finansowania? Wypełnij formularz kontaktowy. Z przyjemnością wyjaśnię czy w danej sytuacji jest to najlepszy wybór oraz jakie są ewentualnie alternatywy.

  Czy warto brać kredyty hipoteczne w mieście Poznań?

   

  Wiele osób chciałoby mieć własne mieszkanie, ale nie każdy ma środki na taką inwestycję. Z pomocą przychodzą kredyty mieszkaniowe. Decydują się na nie także mieszkańcy Poznania. To rozwiązanie pozwala szybciej pozyskać środki na własne cztery kąty. Korzystają z niego zarówno ludzie bardzo młodzi, jak i w dojrzałym wieku, choć tych pierwszych jest więcej. Trzeba mieć jednak świadomość, że taki kredyt może nieść za sobą ryzyko. Uniknąć go można, korzystając ze wsparcia specjalisty. Doradca hipoteczny w Poznaniu pomoże oszacować możliwości i znaleźć najkorzystniejsze rozwiązanie. To, jaki kredyt najlepiej wziąć, zależy od wielu czynników. Trzeba brać pod uwagę przede wszystkim:

  • własne możliwości finansowe,
  • potrzeby do realizacji,
  • aktualne oprocentowanie,
  • inne warunki uwzględnione w ofercie.

  Kredyty hipoteczne nie są prostą sprawą. Jednocześnie Poznań to atrakcyjne miejsce do zamieszkania. Osobom zainteresowanym osiedleniem się w stolicy Wielkopolski polecamy skorzystanie z pomocy doradcy hipotecznego. Nie wszyscy, którzy chcą kupić lub wyremontować mieszkanie, dom czy działkę, muszą znać się na finansach. Rynek ten jest bardzo dynamiczny, a ponadto warto porównywać różne oferty i sprawdzać możliwości. Nie wszyscy mają na to czas i wystarczające umiejętności. Dlatego kredyty mieszkaniowe w Poznaniu warto brać po konsultacji z doradcą hipotecznym. W ten sposób łatwiej podjąć korzystną decyzję, która pozwoli zaoszczędzić pieniądze. Doradca jest też wsparciem dla tych, którzy już mają kredyt, ale chcą np. spłacać go w innym banku.